VP2-4.1.1-20
Állattartó telepek fejlesztésének támogatásaAz Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból társfinanszírozottpályázat

A benyújtási határidő lejárt!
2022. február 28. napjával ismét lehetőség nyílik
támogatási kérelmek benyújtására!
Teljeskörű szakmai és pályázati projekt előkészítés a RENA Projekt Kft-től.

A pályázat legfontosabb paraméterei

  • Keretösszeg: 360 Mrd Ft
  • A támogatott projektek várható száma: 800 - 900 db

Önállóan támogatható tevékenységek

A) A versenyképesség javítása érdekében építéssel járó technológiák beszerzése és fejlesztése, továbbá állattartó telepi épületek, létesítmények építése, kialakítása, bővítése az alábbi célterületi bontás szerint:

1. célterület - Baromfitartó telepek korszerűsítése:

  • a) Az állategészségügyhöz, a takarmányozáshoz, az állattartáshoz kapcsolódó, valamint az előállított termék és a takarmány kezelésére szolgáló építéssel járó technológiák beszerzése és fejlesztése. (például: szellőztetés és hűtés-fűtés technológiájának kiépítése, takarmányok eltarthatóságát biztosító technológia kialakítása, etetés és itatás technológiájának kialakítása, a tojásgyűjtés, tojásosztályozás és tojáskeltetés technológiájának kialakítása és fejlesztése)
  • b) Állattartó telepi épületek, létesítmények építése, kialakítása, bővítése. (például: istálló, tojás válogató-, keltető épület építése, férőhely kiépítése)

2. célterület - Sertéstartó telepek korszerűsítése:

  • a) Az állategészségügyhöz, a takarmányozáshoz, az állattartáshoz kapcsolódó, valamint az előállított termék és a takarmány kezelésére szolgáló építéssel járó technológiák beszerzése és fejlesztése. (például: szellőztetés-, hűtés- és fűtés technológiájának kiépítése, takarmányok eltarthatóságát biztosító technológia kialakítása, etetés és itatás technológiájának kialakítása)
  • b) Állattartó telepi épületek, létesítmények építése, kialakítása, bővítése. (például: istálló építése, férőhely kiépítése, állatválogató és kezelő kialakítása)

3. célterület - Szarvasmarhatartó telepek korszerűsítése:

  • a) Az állategészségügyhöz, a takarmányozáshoz, az állattartáshoz kapcsolódó, valamint az előállított termék és a takarmány kezelésére szolgáló építéssel járó technológiák beszerzése és fejlesztése. (például: szellőztetés-, hűtés-, fűtés-, valamint a fejés technológiájának kiépítése, tejhűtés és tejtárolás technológiájának kialakítása, takarmányok eltarthatóságát biztosító technológia kialakítása (beleértve a falközi silótér létesítését), etetés és itatás technológiájának kialakítása)
  • b) Állattartó telepi épületek, létesítmények építése, kialakítása, bővítése. (például: istálló-, fejő- és tejház építése, állatválogató, -kezelő és -felhajtó, elektromos és hagyományos karám, állatmérleg, kifutó és jártató kialakítása, férőhely kiépítése)

4. célterület - Juh és kecsketartó telepek korszerűsítése:

  • a) Az állategészségügyhöz, a takarmányozáshoz, az állattartáshoz kapcsolódó, valamint az előállított termék és a takarmány kezelésére szolgáló építéssel járó technológiák beszerzése és fejlesztése. (például: szellőztetés-, hűtés-, fűtés-, valamint a fejés technológiájának kiépítése, tejhűtés és tejtárolás technológiájának kialakítása, takarmányok eltarthatóságát biztosító technológia kialakítása, etetés és itatás technológiájának kialakítása, a gyapjúnyírás technológiájának kialakítása és fejlesztése)
  • b) Állattartó telepi épületek, létesítmények építése, kialakítása, bővítése. (például: istálló-, fejő- és tejház építése, állattartó sátor, állatmérleg, állatválogató, -kezelő és -felhajtó, valamint elektromos és hagyományos karám, illetve kifutó és jártató kialakítása, férőhely kiépítése, fürösztő kialakítása)

5. célterület – Egyéb állattartó telepek korszerűsítése:

A célterület keretében lófélék- (ló, szamár, öszvér), nyúl-, méh-, húshasznosítású galamb-, fürj-, strucc-, emu-, fácán-, fogoly- valamint csincsillatartáshoz kapcsolódóan igényelhető támogatás.

  • a) Az állategészségügyhöz, a takarmányozáshoz, az állattartáshoz kapcsolódó, valamint az előállított termék és a takarmány kezelésére szolgáló építéssel járó technológiák beszerzése és fejlesztése. (például: szellőztetés és hűtés-fűtés technológiájának kiépítése, takarmányok eltarthatóságát biztosító technológia kialakítása, etetés és itatás technológiájának kialakítása, tojásgyűjtés, tojásosztályozás és tojáskeltetés technológiájának kialakítása és fejlesztése)
  • b) Állattartó telepi épületek, létesítmények építése, kialakítása, bővítése. (például: istálló-, mézház-, tojás válogató és keltető épület építése, állatválogató, -kezelő és -felhajtó, valamint elektromos és hagyományos karám, illetve kifutó és jártató kialakítása, férőhely kiépítése, méhészeti eszközök és berendezések tárolására és használatára, valamint a megtermelt méz az eszközöktől külön légtérben történő, biztonságos tárolására alkalmas épületek kialakítása, a méhcsaládok teleltetésére alkalmas teleprész kialakítása)

A támogatást igénylők – valamennyi célterület tekintetében – csak a támogatási kérelemmel érintett telepen tartott állatfajjal kapcsolatosan nyújthatnak be támogatási kérelmet.

Saját pályázatíró partnerünkkel teljeskörűen, sikerdíjas alapon,
fix díj nélkül készítjük el a pályázatát!

B) Az energiafelhasználás csökkentését célzó korszerűsítések, valamint a megújuló energia felhasználására irányuló technológiák alkalmazása valamennyi célterület kapcsán egységesen:

1. Az állattartó gazdaságokban az energiafelhasználás csökkentése, az erőforrás-hatékonyság javítása.

Épületenergetikai, épületgépészeti és energiaellátást érintő korszerűsítések, felújítások, valamint a megújuló energia felhasználására irányuló technológiák alkalmazása. Azon tevékenységek tartoznak ide, melyek elsődleges célja az állattartó telepen belüli energiahatékonyság fokozása:

  • Épületek, építmények hőtechnikai adottságainak javítása, hőveszteségének csökkentése.
  • Épületek, építmények fűtési, hűtési és használati melegvíz rendszereinek korszerűsítése.
  • Világítási rendszerek korszerűsítése.
  • Beépített technológiai berendezések korszerűsítése. Épületgépészeti fejlesztések, új,
  • energiatakarékos technológiák kiépítése, energiatakarékos berendezések beszerzése.
A napelemes rendszerhez kapcsolódó teljeskörű pályázati előkészítési, engedélyeztetési és tervezési feladatokat elvégezzük!

2. Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása.

Azon tevékenységek tartoznak ide, melyek célja a gazdasági-termelési folyamatok és az állattartó telepen belüli építmények energiaigényének fedezése megújuló energia előállításával:

  • Fűtési/hűtési energiaigény, használati melegvíz igény, villamos energia igény részbeni vagy teljes kielégítése megújuló energiaforrásból. (napkollektorok alkalmazása, biomassza alapú és hőszivattyús rendszerek telepítése, geotermikus energia használata, biogáz termelés, napelemes rendszer kialakítása, szélenergia felhasználása)

    A megvalósítandó megújuló energiaforrást hasznosító berendezés termelési kapacitása igazolhatóan legfeljebb annyi lehet, amennyi az adott fogyasztási hely villamosenergia-, illetve amennyi az adott helyrajzi számon elérhető fogyasztók együttes hőenergia fogyasztásának kielégítéséhez elegendő. A villamos energia hálózatba történő értékesítése engedélyezett, de a hálózatba betáplált elektromos energia éves mennyisége nem haladhatja meg az adott fogyasztási hely éves energiafogyasztását.

    A megújuló energiaforrást hasznosító technológiák szolgálhatják az energiahatékonysági korszerűsítésre kerülő épület(ek) és technológiai berendezések hő és/vagy villamosenergia ellátását, de önálló beruházási elemek is lehetnek.

Értékelési szempont

Megújuló energiaforrás hasznosító technológia fejlesztése vagy kiépítése. A projekttel érintett telepen az állattartó tevékenység energiaszükségletének legalább 30%-át megújuló energiaforrás hasznosításával működő technológia biztosítja a támogatási kérelem benyújtását megelőző évben vagy vállalás abban a tekintetben, hogy az állattartó tevékenység energiaszükségletének legalább 30%-át – akár a projekt keretében kiépített - megújuló energiaforrás hasznosításával működő technológia fogja biztosítani a projekt fizikai befejezését követő évben. - 16 pont

A projekttel érintett telepen az állattartó tevékenység energiaszükségletét legalább részben megújuló energiaforrás hasznosításával működő technológia biztosítja a támogatási kérelem benyújtását megelőző évben vagy a projektnek részét képezi megújuló energiaforrást hasznosító technológia fejlesztése vagy kiépítése. - 10 pont

A támogatási kérelem benyújtásának határideje és módja

A támogatási kérelmek benyújtására 2020. október 1. napjától 2021. augusztus 24. napja között az alábbi benyújtási szakaszokban van lehetőség

  • 1. szakasz: 2020. október 1. – 2020. november 2.
  • 2. szakasz: 2021. július 14. – 2021. július 27.
  • 3. szakasz: 2021. július 28. – 2021. augusztus 10.
  • 4. szakasz: 2021. augusztus 11. – 2021. augusztus 24.
  • 5. szakasz: 2022. február 28. – 2022. március 16.
  • 6. szakasz: 2022. március 17. – 2022. március 31.

A támogatás mértéke

  • A támogatás maximális intenzitása közép-magyarországi régióban (KMR) az összes elszámolható költség 40%-a, a nem közép-magyarországi régióban (nem KMR) az összes elszámolható költség 50%-a.
  • A fiatal mezőgazdasági termelő által végrehajtott projektek 10 százalékponttal megemelt támogatási intenzitásra jogosultak.
  • A kollektív módon végrehajtott projektek 10 százalékponttal megemelt támogatási intenzitásra jogosultak.

A támogatás összege

Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege célterületenként az alábbiak szerint alakul:

  • 1. célterület, Baromfitartó telepek korszerűsítése: minimum 100 millió Ft, maximum 2 milliárd Ft,
  • 2. célterület, Sertéstartó telepek korszerűsítése: minimum 100 millió Ft, maximum 2 milliárd Ft,
  • 3. célterület, Szarvasmarhatartó telepek korszerűsítése: minimum 50 millió Ft, maximum 2 milliárd Ft,
  • 4. célterület, Juh- és kecsketartó telepek korszerűsítése: minimum 5 millió Ft, maximum 2 milliárd Ft,
  • 5. célterület, Egyéb állattartó telepek korszerűsítése: minimum 5 millió Ft, maximum 2 milliárd Ft,

Előleg igénylése

Jelen Felhívás keretében támogatott projektek esetében az utófinanszírozású beruházási tevékenységekre a vissza nem térítendő támogatás vonatkozásában igénybe vehető támogatási előleg maximális mértéke a megítélt beruházási támogatási összeg 50%-a.

A teljes pályázati felhívás innen letölthető:
VP2-4.1.1-20_Felhívás.pdf (1,4 MB)
Feltöltve: 2022.02.07. 08:42:27

További információk a pályázattal kapcsolatban

További részletekért kérjük érdeklődjön a palyazat@renasolar.hu e-mail címen!

Termelje meg magának a szükséges áramot!